TORUMEES

TORUMEES

+372 51 20 385

VEEL ÜHT KUI TEIST UMMISTUSTE TEKKEPÕHJUSTEST JA SELLEST, KAS NENDE LIKVIDEERIMISEKS SAAB MIDAGI KA ISE ETTE VÕTTA


Oma eelmises postituses tegime juttu mitmetest kraanikausi ummistuste põhjustest. Mõned levinumad, nii köögis kui vannitoas, jäid siiski nimetamata. 

Lisaks juba räägitud toidujäätmetele, rasvale ja kohvipaksule mõjuvad köögivalamu tervisele halvasti ka erinevad jahud ja taignavalmistamise ülejäägid. Need tuleks kindlasti võimalikult suurel määral kraapida toiduvalmistamiseks kasutatud nõude seintelt prügikasti, mitte loota vaid veega maha pesemisele. 

Vannitoa valamutes, vannis ja äravoolus kipuvad sageli ummistusi tekitama juuksekarvadega segunenud pesuvahendite jäägid. Seda aitab ennetada, kui enne pesema minekut juukseid hoolikalt harjata või kammida. 

Omaette tähelepanu vajavad ravimid ja muud kemikaalid. Need ei tekita üldjuhul küll ummistusi, kuid nende mürgised jääkained jõuavad meie joogivette. Seetõttu tasub kõik koduses majapidamises üle jäävad kemikaalid viia spetsiaalsesse ohtlike jäätmete kogumispunkti, aegunud ravimeid võtavad utiliseerimiseks vastu ka apteegid. 

KIRJUTA MEILE

Kas ummistusi saab ka omal jõul ja koduste vahenditega likvideerida?


Pädeva torutööde ettevõtte leidmine ja sanitaartehniku visiidi kokkuleppimine on alati mõnevõrra tülikas. Seetõttu tasub juhul, kui probleem ei ole liiga suur, proovida seda esialgu iseseisvalt lahendada. Üks esimesi asju, mida teha, on kasutada kõiki majapidamises leiduvaid kraanikausse, WC-potte ja dušinurki sihtotstarbeliselt (te üllatuksite, kui kuuleksite, mida kõike on santehnikud äravoolutorudest leidnud). 



Kui ummistus on juba tekkinud, soovitavad torumehed esimese asjana proovida kuuma vett. Kuuma veel kraanikausist alla valamine aitab torude seintele hangunud rasva üles sulatada ja tekkinud tropi liikuma saada.


Valamute ummistused tekivad kõige sagedamini haisuluku piirkonnas ja enamasti just köögivalamutes, kuna just sealt kipub torudesse sattuma kõige enam ummistavat kraami. Kui vastavad vahendid ja tahe pealehakkamiseks olemas, võite proovida haisuluku põhja lahti keerata. Enne selle tegemist pange haisuluku alla kindlasti tühi ämber või kauss. Kui ummistus on tõesti just seal, siis vajub sodi ämbrisse, saate haisuluku põhjakorgi puhastada, tagasi keerata ning valamut edasi kasutada. Olles haisuluku puhastamise kord selgeks saanud, võiksite seda profülaktika mõttes edaspidi isegi paar korda kuus puhastada, et ennetada sinna kogunenud sodi torustikku sattumist. 


Kui aga vesi torudest ikkagi alla ei lähe, võite proovida poes müüdavat kodukeemiat, mille otstarbeks ummistuste likvideerimine. Juhul, kui rasva ja muu orgaanika kiht veel liiga paksuks pole muutunud, aitab keemiline vahend selle lõhustada ning torud saavad puhtaks. Täpsema kasutusjuhendi leiate toote pakendile ja kindlasti tuleb enne vahendi kraanikaussi kallamist hoolikalt lugeda, kuidas konkreetset vahendit kasutada ja millised on ohutusnõuded.


Sageli on ummistuste likvideerimisel abi ka valamupumbast. Pumba õigest kasutamiseks tuleb kraanikausi, dušinurga või vanni äravooluavale lasta vett, asetada pump ava peale ning hakata seda jõuliselt üles-alla liigutama. Kui ummistus ei ole veel liiga suur, siis suudab pumba abil tekitatud vaakum vee torus liikuma panna, see omakorda liigutab ka sodi ning suunab selle allapoole, suurema läbimõõduga äravoolutorusse. Vaakumpumba piisava järjekindlusega kasutamisel õnnestub torud suure tõenäosusega puhtaks saada. 


Juhul, kui abi pole ei haisuluku avamisest, kodukeemiast ega vaakumpumbast, tuleb tõele näkku vaadata ja torutöödega tegeleva ettevõtte kontakte otsima asuda, sest sanitaartehniku külaskäik on nüüd vältimatu. Kui olete pädeva ja asjatundliku torumehe leidnud ning seekordsed probleemid lahenduse saanud, siis pange ettevõtte ja santehniku kontaktid hoolega tallele - hea personaalne torumees on sama väärtuslik kontakt nagu ihujuuksur või lapsehoidjagi.

​​OTSITE KOGEMUSTEGA TORUMEEST? 


Meil on torumehed kellel kogemust miinimum kümme aastat. 

Töötame peamiselt Tallinnas ja Harjumaal kuid kokkuleppel ka väljaspool harjumaad. 

Kui torusiil ja pumpamine enam ei aita või torustik vajab uuendamist siis on kõige targem kiirelt regaeerida ja võta meiega ühendust!

Oleme kõigest ühe kõne kaugusel +372 51 20 385

Kirjutage meile info@toruabitallinnas.ee

Share by: